piątek, maj 29, 2020
   
Text Size

Odszedł Przyjaciel i Nauczyciel

W dniu 12 czerwca 2018 roku zmarł na Węgrzech nasz Wielki Przyjaciel i Nauczyciel

PROFESOR DR  MIHÁLY ITTZÉS

 

Polski ruch kodalyowski traci w Nim niezwykle fachowego i wymagającego znawcę twórczości muzycznej i koncepcji muzyczno-edukacyjnej Zoltána Kodálya. Profesor wykładał na wszystkich polsko-wegierskich seminariach kodalyowskich w Polsce. Z inicjatywy Instytutu Kultury Węgierskiej w Warszawie i z ramienia Pedagogicznego Instytutu Kodalya w Kecskemét, którego był wicedyrektorem,  przez blisko 45 lat, wspomagał i konsultował polskich organizatorów, wykładowców i tłumaczy tych seminariów; wspierał w tworzeniu polskiej adaptacji koncepcji Kodálya i innych inicjatywach naukowo-pedagogicznych i wydawniczych.

Odszedł Człowiek, który nie tylko w naszej opinii  i odczuciach reprezentował najlepsze cechy bratniego Narodu i węgierskiej kultury.  W imieniu polskich kodalyowców z Warszawy składamy zarówno zaprzyjaźnionej z nami Rodzinie Profesora jak i Gremiom wymienionych instytucji najserdeczniejsze i najgłębsze wyrazy współczucia.

Mirosława Jankowska, J. Katarzyna Dadak-Kozicka, Wojciech B.Jankowski

 

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Stowarzyszenie im. Zoltána Kodálya w Polsce
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
40-025 Katowice
ul. Zacisze 3
KRS: 0000337652

Zaloguj się