IV ŚLĄSKI FESTIWAL CHÓRÓW

                         SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. JÓZEFA ŚWIDRA

                      05.04.2017

 

      Część I        Chóry I stopnia (dziecięce)          przesłuchania  NOSPR , Sala Kameralna

 

l.p.

miasto

Ilość osób

Rozpoczęcie rozśpiewania

Przesłuchanie

Wyjście z  Sali kameralnej

Obiad

muzeum

1)

Dąbrowa Górnicza

56

10:20.(s.1)

11:00.

11:30.

K  14.00

12:00.

2)

Katowice Dąbrówki

55

10:35.(s.2)

11:15.

12:00.

 

 

3)

Tarnowskie Góry

35

10:50.(s.1)

11:30.

12:30.

K  12.40

14:00.

4)

Chrzanów

29

11:05.(s.2)

11:45.

12:30.

K  12.40

 

5)

Wodzisław Śląski

 

 

 

 

 

 

6)

Rybnik

51

11:35.(s.2)

12:15.

12:45.

K  13.15

14:15.

7)

Jastrzębie Zdrój

50

11:50.(s.1)

12:30.

13:00.

 

 

8)

Będzin

53

12:05.(s.2)

12:45.

13:00.

K  13.45

 

 

 

 

    Część I                    Chóry I stopnia (dziecięce)          przesłuchania   AM,  Sala Koncertowa                         

 

l.p.

miasto

Ilość osób

Rozpoczęcie rozśpiewania

Przesłuchanie

Wyjście z  Sali koncertowej

Obiad

muzeum

warsztaty

9)

Bytom

63

10:20.(s.3)

11:00.

11:30.

 

 

12.30-14.15

sala audio

film

10)

Zabrze

 

 

 

 

 

 

 

 

11)

Tychy

54

10:50. (s.3)

11:30.

11:45.

A 11.45

13:15.

 

12)

Gliwice

68

11:05. (s.4)

11:45.

12:45.

 

 

 

13)

Jaworzno

37

11:20. (s.3)

12:00.

13:00.

 

 

 

14)

Racibórz

30

11:35. (s.4)

12:15.

13:00.

A 13.00

 14.15 ?

 

15)

Katowice Karłowicz

38

11:50. (s.3)

12:30.

13:00.

 

 

 

16)

Lubliniec

53

12:05. (s.4)

12:45.

13:00.

A  14.15

 

13.15-14.00

Aula

 

 

     

        

     Część I         Chóry mieszane II st. (młodzieżowe)   przesłuchania  AM,  Aula 

  

 

l.p.

miasto

Ilość osób

Rozpoczęcie rozśpiewania

Przesłuchanie

Wyjście z  Auli

Obiad

muzeum

17)

Katowice Karłowicz

22

09:10.(s.5)

10:00.

11:20.

 

12:15.

18)

Gliwice

35

09:30.(s.6)

10:20.

11:20.

A 11 30

13.00

19)

Ruda Śląska

36

09:50. (s.5)

10:40.

12:00.

A 12,00

13.30

20)

Rybnik

44

10:10. (s.6)

11:00.

12:20.

A 12.40

14.00

21)

Bielsko - Biała

48

10:50. (s.5)

11:20.

12:40.

 

 

22)

Sosnowiec

42

10:30. (s.6)

11:40.

12:40.

 

 

 

 

 

   Część I       Chóry żeńskie  II st. (młodzieżowe)      przesłuchania  AM,  Aula

 

 

l.p.

miasto

Ilość osób

Rozpoczęcie rozśpiewania

Przesłuchanie

Wyjście z  Auli

Obiad / warsztaty

23)

Żory

 

 

 

 

 

24)

Bytom

54

11:30. (s.6)

12:20.

13:00.

Aula  13.15  ?

25)

Zabrze

37

11:50. (s.5)

12:40.

13:00.

A  13.30

 

 

Legenda:

A - Akolada  Restauracja  AM

K - Kantyna, stołówka pracownicza  NOSPR

 

 

   Część II          Zakończenie Festiwalu -  Koncert Laureatów

            1.    Wszystkie zespoły zapraszamy do siedziby NOSPR  od godz. 15.00

            2.    Wchodzimy do  Sali Koncertowej  i zajmujemy wskazane miejsca  od godz.15.15 do 15.30

            3.    Próba  do wspólnego wykonania Hymnu J. Świdra od godz. 15.30 (prowadzenie dr hab. Iwona Bańska)

            4.    Spotkanie z uczniami klas maturalnych w Sali Kameralnej (NOSPR) o godz.15.30

            5.    Uroczyste rozpoczęcie  Koncertu Laureatów o godz. 16.00  w Sali Koncertowej

            6.    Ogłoszenie wyników I etapu

            7.    Rozpoczęcie II etapu festiwalu Koncertem laureatów I miejsc, podczas którego zostanie wyłoniony zdobywca Grand Prix

            8.    Komisję tworzą w II etapie wszyscy jurorzy pod przewodnictwem prof.  Ryszarda Zimaka.

            9.    W II etapie należy wykonać dwa utwory z programu  I etapu:

            a)    utwór J. Świdra (poza hymnem śpiewanym przez wszystkie chóry w finale)

            b)    dowolnie wybrany  drugi utwór

           10.  Występ gościa specjalnego festiwalu - Chóru Polskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego pod dyr. Doroty Wojnowskiej

           11.  Wręczenie nagrody publiczności

           12.  Wręczenie nagród specjalnych oraz Grand Prix Festiwalu

           13.  Wykonanie Hymnu festiwalu chórów szkół muzycznych J. Świdra

           14.  Zakończenie Festiwalu